Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uciekał samochodem przed Policją

Data publikacji 02.07.2014

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę. Wpadł po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość. By uniknąć odpowiedzialności, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Teraz mężczyzna zatrzymany po pościgu przez legnickich policjantów, za czyny których się dopuścił, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Kierującemu zatrzymano również prawo jazdy.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z legnickiej komendy miejskiej, pełniąc służbę w okolicach Chojnowa, zauważyli samochód marki "Opel", którego kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h.

Funkcjonariusze postanowili w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymać kierowcę do kontroli. Mężczyzna prowadzący pojazd zignorował dawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i, gwałtownie przyspieszając, zaczął uciekać. W celu uniknięcia zatrzymania, kierujący uciekając wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego.

Mężczyzna w pewnym momencie skręcił do lasu, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać dalej pieszo. Po zatrzymaniu przez policjantów, podejrzany był agresywny, co zmusiło funkcjonariuszy do użycia, w celu jego obezwładnienia, środków przymusu bezpośredniego. Jak się okazało, kierujący był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony