Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej siatkarski mundurowych rozstrzygnięty

Data publikacji 02.07.2014

29 czerwca dobiegły końca trzydniowe zmagania policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych w Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Siatkówce Plażowej - Turek 2014. W zorganizowanym po raz czwarty turnieju walczyło 36 drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn. W tym roku w rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny zagraniczne. Wśród pań zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP Wrocław i 3SLTr Powidz. Mistrzostwo w kategorii mężczyzn zdobyli strażacy z Komendy Głównej PSP.

W dniach 26 - 29 czerwca 2014 roku, na obiektach OSIR w Turku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Siatkówce Plażowej - Turek 2014.Organizatorami zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Turku, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego, IPA Poznań, Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski w Turku oraz Uzdrowisko Termalne Uniejów. Patronat nad Mistrzostwami sprawował: Komendant Główny Policji.

Ideą tej imprezy była wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych. Cel jaki obrali sobie organizatorzy to także podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz pielęgnowanie szlachetnej rywalizacji sportowej. Rozgrywki poprzedziła uroczysta ceremonia otwarcia, która obyła się na Rynku Miejskim. Turniej został otwarty przez insp. Rafała Batkowskiego - Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Zaprezentowali się tam wszyscy zawodnicy, którzy w towarzystwie Orkiestry Górniczej i czirliderek przemaszerowali ulicami miasta do miejsca sportowych zmagań.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie 72 zawodników i 20 zawodniczek z 36 drużyn z Polski i zagranicy.

Drużyny zagraniczne reprezentowały środowiska mundurowe z Bułgarii, Łotwy, Słowenii i Węgier.

Ponadto w zawodach wystartowały drużyny z:

- Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
- Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
- Komendy Stołecznej Policji
- Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku
- Centralnego Biura Antykorupcyjnego
- Państwowej Straży Pożarnej
- Straży Granicznej
- Służby Więziennej
- Żandarmerii Wojskowej
- Izby Celnej z Łodzi
- Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim
- Komendy Powiatowej Policji w  Turku
 
Siatkarze we wstępnej fazie turnieju grali w grupach systemem każdy z każdym, a następnie po wyjściu z grupy system pucharowym. Utworzono pary ćwierćfinałowe, z których wyłoniono półfinalistów i finalistów. W ciągu 3-dniowych rozgrywek odbyło się ponad 100 meczy.

W niedzielę, 29 czerwca  rozegrano mecze finałowe.

W kategorii kobiet mistrzostwo zdobyły zawodniczki reprezentujące KWP Wrocław i 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W finale pokonały reprezentację Słowenii.

W kategorii mężczyzn wygrali zawodnicy z Komendy Głównej Państwowej Straży w Częstochowie, pokonując w finale drużynę I KWP w Poznaniu.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw przedstawiała się następująco:

W kategorii kobiet:

I MIEJSCE - drużyna KWP Wrocław - 3SLTr Powidz
II MIEJSCE - drużyna Słowenii
III MIEJSCE - drużyna I KWP w Poznaniu
IV MIEJSCE - drużyna Węgier

W kategorii mężczyzn:

I MIEJSCE - drużyna Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
II MIEJSCE - drużyna I KWP w Poznaniu
III MIEJSCE - drużyna Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie
IV MIEJSCE - drużyna II reprezentacji Bułgarii

Skład drużyn mistrzowskich był następujący:

Panie:
- Magdalena Dej
- Katarzyna Wyrozumialska

Panowie:
- Marcin Melnarowicz
- Bartłomiej Baniak
 
Mistrzynie i Mistrzowie Polski w Piłce Siatkowej, otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci mebli ogrodowych ufundowanych Przez firmę "SUN GARDEN".

Za zajęcie drugiego miejsca, reprezentantki Słowenii i reprezentanci KWP w Poznaniu otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci zegarków męskich i biżuterii ufundowanej przez IPA Poznań.

Policjantki z KWP w Poznaniu oraz strażacy z Centralnej Szkoły w Częstochowie, którzy uplasowali się na trzecim miejscu zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu AGD i golarek.

Reprezentantki Węgier i II zespół z Bułgarii, za zajęcie czwartego miejsca zostali nagrodzeni dyplomem, pucharem oraz nagrodami rzeczowymi w postaci kompletów odzieży sportowej ufundowanej przez firmę "ZINA".

Drużyny, które swój udział w turnieju zakończyły w rozgrywkach grupowych i ćwierćfinałowych otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
 
Zaproszeni goście m.in. reprezentanci Polski w piłce siatkowej Kamila Frątczak, Damian Lisiecki i Ireneusz Kłos, wybrali najsympatyczniejszą drużynę tegorocznego turnieju. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Zaproszeni sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej spośród wszystkich zawodniczek i zawodników mistrzostw wyłonili najlepszych w poszczególnych kategoriach:

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA I ZAWODNIK TURNIEJU

Najlepszą  zawodniczką została wybrana - Magdalena Dej z KWP Wrocław, a najlepszym zawodnikiem Marcin Melnarowicz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary, a także nagrody rzeczowe w postaci kompletów strojów sportowych ufundowanych przez firmę "ZINA".

NAJLEPIEJ ATAKUJĄCA ZAWODNICZKA I NAJLEPIEJ ATAKUJĄCY ZAWODNIK

W tej kategorii za najlepiej atakującą uznano reprezentantkę KWP w Poznaniu Krzysztofę Przybylską, a za najlepiej atakującego - reprezentanta tej samej komendy Błażeja Szubstarskiego. Wybrani zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci kompletów strojów sportowych ufundowanych przez firmę "ZINA".

Drużyna FAIR-PLAY.

Puchar Fair-Play trafił w ręce zawodników reprezentujących Komendę Stołeczna Policji - KP Bemowo. Oprócz pucharu Kamil Sowiński i Paweł Czartoryski otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdaniem organizatorów najlepszą drużyna zagraniczna uznano reprezentantki Węgier.

Niespodzianką wśród wyróżnień indywidualnych było przyznanie tytułu Miss Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Siatkówce Plażowej. Tytuł otrzymała Krzysztofa Przybylska - zawodniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali także upominki w postaci odzieży sportowej firmy "Vigo".

Meczom finałowym przyglądali się zaproszeni goście. Wśród nich byli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - podinsp. Rafał Kozłowski, Starosta Powiatu Tureckiego - Zbigniew Bartosik, Burmistrza Miasta Turku - Zdzisław Czapla, oraz przedstawiciele władz samorządowych, partnerzy i sponsorzy.

Na zakończenie, Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Grzegorz Gibaszek podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje mistrzostw. W uznaniu za ich wkład w przygotowanie turnieju, przedstawiciele władz samorządowych, partnerzy i sponsorzy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Impreza była przygotowana na najwyższym poziomie, co potwierdzili wszyscy obserwatorzy, sędziowie jak i sami zawodnicy. Wszyscy żegnali się z nadzieją, że za rok znowu się spotkają i będą rywalizować w tak wspaniałym turnieju służb mundurowych. 

(KWP w Poznaniu / gm)

Powrót na górę strony