Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież z terenu muzeum Auschwitz – Birkenau

Data publikacji 02.07.2014

Policjanci i Prokuratura wyjaśnili okoliczności w jakich obywatel Niemiec wszedł w posiadanie przedmiotów należących do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Brzezince. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży dobra o szczególnym znaczeniu dla dobra kultury. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

1 lipca 2014 około godziny 17.00 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który podczas zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau  w  Brzezince zabrał znalezione tam przedmioty.

Niezwłocznie na miejsce udali się policjanci, którzy z rąk strażników Muzeum przejęli mężczyznę – 47  letniego obywatela Niemiec, a także zabezpieczyli znalezione przy nim przedmioty tj. widelec, fragment nożyczek, kawałki szklanych butelek i porcelany. W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży eksponatów muzealnych, 47 – letni obywatel Niemiec został zatrzymany.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z terenu Muzeum w Brzezince i wkrótce zostaną zwrócone przedstawicielom Muzeum. Natomiast obywatel Niemiec usłyszał zarzut kradzieży dobra o szczególnym znaczeniu dla dobra kultury. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony