Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli markowe rowery - wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 03.07.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże mienia. Łupem sprawców tylko w ciągu ostatniego miesiąca padło łącznie 10 rowerów pozostawionych w stojakach przy różnych obiektach na terenie miasta. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzieże rowerów. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 20 i 21 lat. Policjanci, mając informacje o kradzieżach rowerów, prowadzili działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzanych. W wyniku podjętej obserwacji, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który prowadził rower - jak się okazało skradziony chwilę wcześniej ze stojaka w jednym z podwórzy. Odzyskany przez policjantów jednoślad, o wartości ponad 2 tysięcy złotych, wrócił do swojego właściciela.

Drugiego mężczyznę podejrzanego o kradzieże policjanci zatrzymali w trakcie działań operacyjnych. Kontrolując bagaż podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili duże nożyce do przecinania zabezpieczeń antykradzieżowych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze na bazie zgromadzonych materiałów na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym co najmniej 10 kradzieży rowerów z terenu Wrocławia. Sprawcy działali na przełomie maja i czerwca br. na terenie dzielnicy Śródmieście. Funkcjonariusze ustalili również, że podejrzani kradli tylko markowe rowery, powodując straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. czy zatrzymani mają na swoim koncie więcej tego typu kradzieży.

Za czyny, o które są podejrzani, mężczyźni odpowiedzą przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony