Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z przechodniami uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 03.07.2014

Ostrołęcki policjant w ostatniej chwili chwycił za ramię mężczyznę, który próbował zeskoczyć z mostu. Funkcjonariuszowi z pomocą podążyli także dwaj przechodnie. Wspólnymi siłami udało im się ściągnąć desperata z krawędzi mostu im. Madalińskiego. Szybka reakcja przechodniów oraz funkcjonariusza ocaliła mężczyźnie życie.

Wczoraj po południu na moście Madalińskiego w Ostrołęce pojawił się mężczyzna, który zdjął buty i przeszedł za barierkę. W tym samym czasie mostem przejeżdżał aspirant Stanisław Cichocki, który wracał do komendy. Funkcjonariusz na widok mężczyzny siedzącego bez butów na krawędzi mostu, zatrzymał radiowóz i dobiegł do desperata. Pomoc policjanta przyszła w ostatnim momencie. Funkcjonariusz chwycił desperata za ramię w chwili, gdy ten skoczył z mostu. Wspólnie z przechodniami policjantowi udało się jednak mężczyznę utrzymać i przeciągnąć na drugą stronę barierki. 50-letni mieszkaniec Ostrołęki został przewieziony na obserwację do szpitala.

Asp. Stanisław Cichocki na co dzień pełni służbę w Wydziale Patrolowym ostrołęckiej Policji jako przewodnik psa służbowego.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony