Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali toyotę skradzioną w Niemczech

Data publikacji 03.07.2014

Policjanci z warszawskiej Woli odzyskali toyotę wartą blisko 100 tys.zł, skradzioną pod koniec czerwca na terenu Niemiec. Samochód był zarejestrowany w Systemie Informacyjnym Schengen. Mężczyzna kierujący autem został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili już zarzut 37-letniemu Arturowi M. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości samochodowej otrzymali informację, gdzie może znajdować się poszukiwany, kradziony pojazd. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Podjęli czynności weryfikacyjne i sprawdzające wiarygodność otrzymanej informacji. W dalszej kolejności rozpoczęli obserwację, która zakończyła się ujawnieniem i zabezpieczeniem toyoty poszukiwanej przez niemiecką policję.

Wartość samochodu wyceniono na blisko 100 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 37-letniego Artura M., który twierdził, że samochód miał tylko zaparkować pod wskazanym adresem i nie miał pojęcia, że auto pochodzi z przestępstwa.

Artur M. został zatrzymany, a samochód zabezpieczony. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Prokurator zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / gm)

Powrót na górę strony