Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i sanepid skontrolowali sklepy z dopalaczmi

Data publikacji 03.07.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu wspólnie z przedstawicielami sanepidu pod koniec czerwca skontrolowali sklepy sprzedające tzw. środki zastępcze na terenie województwa wielkopolskiego. Wspólne działania mają na celu wyeliminowanie z rynku miejsc, w których sprzedawane są niebezpiecznie specyfiki.

Policjanci z Poznania wspólnie z przedstawicielami sanepidu w dniach 23 - 25 czerwca skontrolowali szereg sklepów na terenie Kalisza, Konina i Poznania. Akcja miała na celu wykrycie i wyeliminowanie punktów sprzedaży środków zastępczych, potocznie nazywanych dopalaczami. Funkcjonariusze razem z Powiatowymi Inspektorami Sanitarnymi, w wyniku przeprowadzonych działań znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,1 tys. sztuk środków zastępczych, które były sprzedawane w kontrolowanych sklepach. Występowały pod najróżniejszymi nazwami, takimi jak np. „czereśniowy dym”, „rozpałka do pieca koloru złotego” lub „odświeżacz do bidetu o zapachu cytrynowym”.

Wszystkie zabezpieczone środki zastępcze zdeponowano w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom. W zależności od ich wyników, zostaną podjęte sankcje administracyjne.

Policjanci razem z sanepidem będą kontynuowali współpracę i dalsze kontrole punktów handlowych, co do których istnieje podejrzenie, że sprzedają środki zakazane przez prawo. Jednocześnie policjanci przypominają, że środki zastępcze są bardzo niebezpiecznie, a ich zażywanie zagraża zdrowiu i życiu.

(KWP w Poznaniu / gm)

Powrót na górę strony