Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Data publikacji 03.07.2014

Byli pijani. Mieli blisko 2,5 oraz 3 promile alkoholu w organizmie. Strzelali z broni palnej do kaczek. Teraz zatrzymani przez oławskich policjantów za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Funkcjonariusze znaleźli na wale rzeki, w pobliżu miejsca zatrzymania, pistolet oraz magazynek z amunicją. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji, w świetle kodeksu karnego, grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej informacji mieszkańców Oławy, policjanci wydziału kryminalnego oławskiej komendy powiatowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na wale rzeki Oława strzelali z broni palnej do kaczek. Podejrzani to mieszkańcy tego miasta w wieku 34 i 35 lat. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u nich około 2,8 i 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze znaleźli w okolicy miejsca zatrzymania podejrzanych magazynek z dwoma nabojami oraz broń palną krótką z zatartymi numerami seryjnymi, nazwą i rokiem produkcji broni. Ponadto podczas przeszukania 34-latka policjanci ujawnili przy nim kolejne dwa naboje do broni palnej.

Po wytrzeźwieniu, jeden z mężczyzn przyznał się do posiadania pistoletu marki TT kaliber 7,62 mm i amunicji typu Makarow kalibru 7,62 mm. Jak twierdził - pistolet znalazł. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych przestępstw, w tym z użyciem broni.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za nielegalne posiadanie broni i amunicji, w świetle kodeksu karnego, grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony