Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant wojewódzki wyróżnił policjantów za uratowanie życia i wyniki w nauce

Data publikacji 03.07.2014

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki wyróżnił trzech policjantów z KPP w Żninie, którzy uratowali 23-latka. Chorujący na serce mężczyzna zasłabł podczas podróży samochodem. Funkcjonariusze słysząc wołanie o pomoc, bez chwili wahania ruszyli w kierunku auta i zaczęli go reanimować. Przytomny mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Komendant Wojewódzki docenił również zaangażowanie trzech adeptów, którzy wyróżnieni zostali za ukończenie szkolenia podstawowego z najlepszymi wynikami.

Dzisiaj (03.07.br.) Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński pogratulował w imieniu Komendanta Wojewódzkiego trzem policjantom z KPP w Żninie za odwagę i profesjonalizm w działaniu. Dziękując za godną naśladowania postawę życzył jednocześnie dalszych sukcesów i osiągnięć w tej niełatwej służbie.

Przypomnijmy: 25 czerwca około 13.00 w Żninie policjanci: asp. Krystian Cyganek, st.sierż. Dawid Jułga oraz sierż. Dariusz Śliwiński z ogniwa patrolowo-interwencyjnego tamtejszej komendy powiatowej podczas pełnienia służby zauważyli na ulicy Konopnickiej osobowego peugeota, który nagle zatrzymał się i po chwili wysiadła z pojazdu kobieta i zaczęła wzywać pomocy. Mundurowi, nie wahając się od razu postanowili sprawdzić co się stało. Gdy podjechali do kobiety oświadczyła ona mundurowym, że jej 23-letni brat, który przebywał w samochodzie na siedzeniu pasażera, stracił przytomność. Nadmieniła też, że choruje on na serce. Policjanci sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. Niestety 23-latek nie oddychał, a jego tętno nie było wyczuwalne. Bez chwili namysłu wyciągnęli go z auta i rozpoczęli reanimację. Jednocześnie, policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe. Na szczęście reanimacja powiodła się. Po kilkunastu minutach u mężczyzny było już wyczuwalne tętno i oddech. 23-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Lekarz, który przybył na miejsce tego zdarzenia, powiedział policjantom, że dzięki tak szybkiej interwencji uratowali mężczyźnie życie.

Przy tej okazji wyróżnieni zostali również trzej „świeżo upieczeni” policjanci. Post. Maciej Stosik, post. Kornel Miłowski i post. Kamil Rowiński ukończyli szkolenie podstawowe z najlepszymi wynikami. Jak widać było warto. Gratulujemy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony