Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przez policyjnych motorowodniaków

Data publikacji 03.07.2014

Policyjni motorowodniacy pływający po Jeziorze Żywieckim uratowali dwóch miłośników wodnych kąpieli. 58-latek i jego o 7 lat starszy kolega znaleźli się w wodach jeziora po tym, jak zerwał się silny wiatr i przewrócił ich łódkę. Dzięki sprawnemu działaniu i szybkiej reakcji policjantów żeglarze bezpiecznie zostali przetransportowani do przystani.

Pierwszy tydzień wakacji dobiega końca. Wielu z nas rozpoczęło urlop i korzysta z wypoczynku w górach czy nad jeziorem. Czas letniego relaksu urlopowiczów dla policyjnych motorowodniaków jest czasem, w którym mają pełne ręce roboty. Pilnują bezpieczeństwa żeglarzy biorących udział w regatach czy spływach kajakowych. Na co dzień dbają też o bezpieczeństwo osób korzystających z wodnych kąpieli.

Kilka dni temu dzięki ich sprawnemu i szybkiemu działaniu uratowane zostały kolejne dwie osoby. 58-latek wraz ze swoim starszym o 7 lat kolegą żeglowali łodzią typu omega po wodach Jeziora Żywieckiego. W pewnym momencie zaczął wiać silny wiatr, który przewrócił łódkę. Widząc to stróże prawa natychmiast udali się na miejsce i podjęli z wody żeglarzy. Przewiezieni do nadbrzeża policyjną motorówką cali i zdrowi stanęli na suchym lądzie.  

(KWP w Katowicach / gm)

Powrót na górę strony