Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z najlepszym policjantem ruchu drogowego w kraju

Data publikacji 03.07.2014

Dzisiaj w Sali Generalskiej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyło się spotkanie z mł. asp. Pawłem Rutem. Laureatowi gratulował osobiście szef zachodniopomorskiej policji insp. Jarosław Sawicki.

Laureat policjantem jest od 9 lat. Służbę rozpoczął w Samodzielnym Pododdziale Policji w Zielonej Górze. Z ruchem drogowym związał się 7 lat temu. Od tej pory pracował  w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. W 2007 roku w trakcie pełnienia służby uratował życie tonącemu mężczyźnie.

Na początku czerwca Paweł Rut wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku", co było równoznaczne z wzięciem udziału w finale, który miał miejsce w Gdyni.

Tam, przedstawiciel zachodniopomorskiej drogówki, zmagając się z  36 funkcjonariuszami z całego kraju, wygrał w klasyfikacji indywidualnej i tym samym został najlepszym policjantem ruchu drogowego w Polsce.

Wszyscy uczestnicy finału  testowani byli z wiedzy o ruchu drogowym, ze strzelania z broni służbowej, kierowania  ruchem na skrzyżowaniu jednej z bardziej ruchliwych ulic Gdyni oraz jeździli na czas motocyklem  i samochodem służbowym.

Gospodarz spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki serdecznie pogratulował laureatowi oraz wręczył mu pamiątkowy upominek.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli zainteresowani osobą zwycięscy przedstawiciele zachodniopomorskich mediów.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony