Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 03.07.2014

Śledczy z Głubczyc zatrzymali trzech mieszkańców miasta, których podejrzewają o bezprawne pozbawienie wolności 28-latka. Napastnicy mieli przetrzymywać go w piwnicy, bić i grozić śmiercią. Próbowali wymusić od niego 40 tys. złotych. Wcześniej stojącego przed swoim domem siłą wciągnęli do samochodu. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Informację o usiłowaniu wymuszenia 40 tys. złotych policjanci z Głubczyc otrzymali 26 czerwca. Śledczy ustalili, że trzech zamaskowanych mężczyzn siłą wciągnęło do samochodu stojącego przed domem 28-latka. Później zawieźli go do piwnicy jednego z nich. Tam bili i grozili śmiercią, jeśli nie da im żądanej kwoty. Przetrzymywali go przez niemal dwie godziny. Gdy mężczyzna został sam w pomieszczeniu, udało mu się wybić szybę i uciec. Z obrażeniami trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego między innymi złamania kości twarzy.

Policjanci ustalili dane napastników i zatrzymali ich. Wszyscy są mieszkańcami Głubczyc. Mają od 31 do 34 lat. Dwóch z mężczyzn usłyszało już zarzuty związane z bezprawnym pozbawieniem wolności oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakazał opuszczania kraju i kontaktu z pokrzywdzonym.

(KWP w Opolu / gm)

Powrót na górę strony