Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w Andrychowie

Data publikacji 03.07.2014

Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się wyjaśnieniem konfliktów, do jakich dochodziło na początku czerwca br. w Andrychowie, zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w zdarzeniach.

Przypomnijmy – prowadzone w tej sprawie postępowania dotyczą m.in. dwóch zdarzeń z 6 czerwca br. Wówczas to policjanci zostali powiadomieni o napaści na kobietę przechodzącą wraz z dziećmi kładką oraz o bójce, do jakiej doszło chwilę później, nocą nocą z 6 na 7 czerwca br. na terenie Parku Miejskiego w Andrychowie.

Pierwsze ustalenia wykonane w tej sprawie przez policjantów pozwoliły na rozliczenie karne sprawców napaści przy ulicy Krakowskiej.  Okazali się nimi nastolatkowie w wieku 15 – 16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą. Materiały skierowano do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzje w tej sprawie

Tym razem policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w pobiciu, do jakiego doszło w parku. To trzech mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat oraz 2 nieletnich. Wygląda na to, że ich zachowanie powiązane jest z wcześniejszym zdarzeniem, do jakiego doszło na kładce przy ulicy Krakowskiej.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wadowicach zatrzymani mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, sprawę dwóch nastolatków rozpatrzy sąd rodzinny i nieletnich

Niezależnie od grupy śledczej, w Andrychowie pracują także policjanci prewencji, którzy prowadzą działania zapobiegawcze związane z reagowaniem na wszelkie przejawy zakłócania porządku publicznego.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony