Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 04.07.2014

W ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji kontynuują ogólnopolską kampanię edukacyjną pn. „Rowerem bezpiecznie do celu”. Podczas pikniku w Parku Agrykola zainaugurowano kolejną edycję kampanii. Przygotowano wiele atrakcji: każde dziecko mogło m.in. poczuć się jak policjant, siedząc za sterami łodzi patrolowej czy zwiedzając mobilny posterunek.

Inauguracja odbyła się 4 lipca 2014 roku w Parku Agrykola w Warszawie, gdzie zorganizowano piknik „Bądź bezpieczny w mieście”.  Każdy, kto zdecydował się spędzić czas na Agrykoli, znalazł coś interesującego dla siebie. W parku pojawiło się miasteczko ruchu drogowego, wystawa sprzętu policyjnego i strażackiego, symulator dachowania, pokaz tresury psów ratowniczych.         

Założeniem kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. 

W czasie imprezy przeprowadzono liczne konkursy z zakresu profilaktyki ruchu drogowego. Uczestnicy otrzymali nagrody w postaci elementów odblaskowych, opasek i innych tego typu akcesoriów. Rodzice wraz z dziećmi mogli m.in. sprawdzić, jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie rowerów.

Kampania przeprowadzona zostanie na terenie całego kraju. Jej oddziaływanie edukacyjne przyczynić się ma do podniesienia świadomości rowerzystów na temat zagrożeń, z którymi spotkają się na drogach, oraz wyrobienia nawyku poszanowania przepisów prawa o ruchu drogowym.

KGP

Akcja "Rowerem bezpiecznie do celu":     Wrocław ►

Powrót na górę strony