Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany

Data publikacji 04.07.2014

Na terenie posesji należącej do 35-latka płońscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz znaczną ilość suszu roślinnego. Właścicielowi, który został zatrzymany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Płońscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie jednej z posesji może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Dodatkowo wszystko wskazywało na to, że mieszkający tam 35-letni mężczyzna, próbuje sprzedawać środki odurzające. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli 29 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Część roślin posadzona była pomiędzy roślinami ogrodowymi, a część z nich stała w doniczkach na tarasie domu.

Przeszukując dom i garaż, policjanci znaleźli 5 hermetycznie zamkniętych paczek z gotowym suszem roślinnym o łącznej wadze 2,7 kg. Zabezpieczyli również słoiczek z zawartością kilkunastu gramów marihuany, wagę elektroniczną i 13 tabletek metamfetaminy. Z takiej ilości narkotyków jaką w znaleźli policjanci, można by było sporządzić ok. 18 tysięcy porcji dealerskich.

Właściciel posesji został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, ich uprawy i próby wprowadzania do obrotu znacznej ich ilości. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

(KWP w Radomiu / gm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.16 MB)

Powrót na górę strony