Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali poszukiwanego Bartłomieja L.

Data publikacji 04.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi Bartłomieja L. Mężczyzna miał na swoim koncie przestępstwa narkotykowe i kryminalne, w tym pobicia, wymuszenia rozbójnicze, rozboje i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz stanie przed sądem.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu prowadzili śledztwo, w które zamieszany był Bartłomiej L. Mężczyzna wiedząc, że jest na celowniku Policji zaczął się ukrywać. Organy ścigania wystawiły za nim trzy listy gończe, a do sprawy włączyli się także funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ.

Jedną z podstaw do ścigania mężczyzny był prawomocny wyrok sądu skazujący go na trzy lata pozbawienia wolności za dokonanie napadu z użyciem broni palnej. Do tego zdarzenia doszło w 2012 roku w okolicach Ostródy. Wówczas Bartłomiej L. wraz z trzema innymi mężczyznami napadli na członków konkurencyjnej grupy przestępczej i odebrali im 5 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wszystkich sprawców napadu. Odpowiedzialności karnej nie uniknęli także „pokrzywdzeni” – usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Teraz, dzięki wspólnym działaniom policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska. Funkcjonariusze wyczekali na najlepszy moment i wtedy przystąpili do zatrzymania. Wszystko odbyło się dynamicznie i trwało kilkanaście sekund. Bartłomiej L. był kompletnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Nie stawiał oporu.

Teraz, Bartłomiej L., stanie przed sądem.

(CBS KGP/ kj / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.66 MB)

Powrót na górę strony