Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia wobec oszustów internetowych

Data publikacji 04.07.2014

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez dzierżoniowskich policjantów, wobec których funkcjonariusze skierowali akt oskarżenia w związku z licznymi oszustwami na ogłoszeniowych portalach internetowych. Sprawcy oferowali do sprzedaży nieistniejący sprzęt elektroniczny. Oszukanych zostało co najmniej 108 osób z terenu całego kraju. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą z dzierżoniowskiej komendy powiatowej skierowali akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom podejrzanym o liczne oszustwa internetowe. Zatrzymani, to mieszkańcy tego miasta, w wieku 19 i 25 lat.

Jak wynika z ustaleń dzierżoniowskich funkcjonariuszy i zebranego przez nich materiału dowodowego, podejrzani oferowali do sprzedaży, za pośrednictwem ogłoszeniowych portali internetowych całą gamę telefonów komórkowych, konsol do gier i innego sprzętu elektronicznego. Towar oczywiście był po „bardzo atrakcyjnych cenach”.

Osoba wygrywająca aukcję wpłacała pieniądze na podane konto, należące do przestępczego duetu lub 22 - letniej kobiety, także zamieszanej w ten proceder, która również usłyszała zarzuty. Kupujący mieli otrzymywać sprzęt w przeciągu kilku dni. Niestety nigdy zamawiany towar ani pieniądze nie dotarły do poszkodowanych.

Według ustaleń funkcjonariuszy prowadzących postępowanie w tej sprawie, w wyniku przestępczego procederu oszukanych zostało co najmniej 108 osób z terenu całego kraju. Starty oszacowano na łączną sumę blisko 20 tys. złotych. Teraz podejrzanymi o oszustwa internetowe zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony