Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowali do sprzedaży podrobione towary

Data publikacji 04.07.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. przeprowadzili w Ostrowie Wielkopolskim kontrole sklepów i bazarów. W wyniku tych działań policjanci ujawnili i zabezpieczyli podróbki znanych marek o szacowanej wartości rynkowej ok. 150 tys. zł. Czterem osobom prowadzącym działalność gospodarczą, gdzie sprzedawane były podrabiane towary, grozi nawet do 5 lat więzienia.

2 lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., przeprowadzili kontrole w sklepach i na targowiskach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci ujawnili 4 punkty sprzedaży, gdzie klienci mogli kupić podróbki znanych, światowych marek.

Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli odzież, torebki, okulary, biżuterię itp. Artykuły te miały na sobie zastrzeżone znaki towarowe. Wartość rynkowa zabezpieczonych produktów to ok. 150 tys. zł.

Za naruszenie przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej czterem podejrzanym prowadzącym działalność gospodarczą grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony