Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozbili zorganizowaną grupę handlującą narkotykami

Data publikacji 04.07.2014

Policjanci z Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się handlem narkotykami. Wśród 9 zatrzymanych jest „mózg” całego interesu, ale i osoby stanowiące ostatnie ogniwa, które rozprowadzały zakazany towar. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 2 kg amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 57 tys. złotych.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Od kilku miesięcy rozpracowywali osoby, które podejrzewali o działanie w grupie rozprowadzającej zakazane środki na terenie Nakła. Informacje, które gromadzili przez cały ten czas, pozwoliły precyzyjnie przygotować ostateczne uderzenie. Zaplanowano je na wtorkowe przedpołudnie. Wtedy w miejscowości Występ, nieopodal Nakła, kryminalni wspólnie z policjantami z Nakła zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 36 i 44 lat. To co funkcjonariusze znaleźli w samochodzie jednego z nich (36-latka) - a były to spore ilości białego proszku, które chwilę wcześniej przejął od pozostałych dwóch - dało podstawy do wkroczenia pod osiem namierzonych wcześniej adresów. Tam policjanci zatrzymali jeszcze 6 osób: cztery kobiety (25, 32, 34 i 36 lat) i dwóch mężczyzn (27 i 37 lat).

W toku dalszych czynności policjanci znaleźli dodatkowo susz, wagę oraz tzw. dilerówki, w których sprzedawane są porcje narkotyków. Testy wykonane w Laboratorium Kryminalistycznym KWP potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz to marihuana o łącznej wadze ponad 2 kg, warte na czarnym rynku ponad 57 tys. złotych.

Skrupulatna analiza wcześniejszych ustaleń i zabezpieczonych we wtorek dowodów oraz wyniki laboratoryjnej ekspertyzy, pozwoliły na przedstawienie zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Jeszcze tego samego dnia, trzy z czterech zatrzymanych kobiet (32, 34 i 36 lat) zostały doprowadzone do prokuratury. Oskarżyciel przedstawił im zarzuty udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających i substancji psychotropowych. Wszystkie zostały objęte policyjnym dozorem. Pozostała szóstka odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Wczoraj sąd, po rozpoznaniu wniosku prokuratury, zadecydował, że 25-latka oraz trzech mężczyzn (23, 36 i 44 lat), wśród których jest „mózg" narkotykowego biznesu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Natomiast 27- i 37-latek zostali objęci policyjnym dozorem.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nakle nad Notecią.

(KWP w Bydgoszczy / gm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.4 MB)

Powrót na górę strony