Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne wakacje" w Lubniewicach

Data publikacji 04.07.2014

Lubuska Policja rozpoczęła działania „Bezpieczne wakacje”. Od ostatnich dni czerwca, aż do początku września służby prewencji, Policja Wodna oraz specjaliści ds. nieletnich czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Do ich zadań należy kontrola miejsc wypoczynku oraz podejmowanie działań w sytuacjach, które mogą stwarzać zagrożenie dla najmłodszych.

Koniec roku szkolnego jest sygnałem do rozpoczęcia działań lubuskiej Policji „Bezpieczne wakacje”. Przez kolejne tygodnie służby prewencji, Policja Wodna oraz specjaliści ds. nieletnich odwiedzą te miejsce, w których wypoczywają najmłodsi. Kontrole prowadzone będą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz pracownikami instytucji nadzorujących letni wypoczynek.

Podejmowane działania nie ograniczają się jedynie do kontroli. Wszędzie tam, gdzie funkcjonują sezonowe posterunki Policji Wodnej pojawią się wyszkoleni policjanci. Ich zadaniem będzie prowadzenie spotkań z młodzieżą i nadzór nad bezpieczeństwem osób korzystających z plaż i kąpielisk. Policjanci będą reagować w każdej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Spotkamy ich w miejscowościach wypoczynkowych i w czasie imprez masowych organizowanych w letnich kurortach.

Przykładem wakacyjnych działań lubuskiej Policji jest praca policjantów na terenie powiatu sulęcińskiego. W malowniczo położonych Lubniewicach już działa sezonowy posterunek Policji Wodnej. Z młodzieżą i wychowawcami spotykają się policjanci pionu prewencji. Rozmowy i spotkania prowadzone będą przez kolejne letnie tygodnia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film "Bezpieczne wakacje" w Lubniewicach

Pobierz plik "Bezpieczne wakacje" w Lubniewicach (format mp4 - rozmiar 27.31 MB)

Powrót na górę strony