Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes podejrzany o przywłaszczenie 290 tys. złotych

Data publikacji 04.07.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą cieszyńskiej komendy zakończyli właśnie śledztwo w sprawie nadużyć byłego prezesa jednej z fundacji działającej w Wiśle. 82-letni mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie 290 tys. złotych z konta organizacji. Prokurator skierował już w tej sprawie do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Po blisko rocznym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Cieszynie, policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą miejscowej komendy zakończyli postępowanie w sprawie nadużyć finansowych, jakich dopuścił się były już prezes fundacji z Wisły.

Jedną z dziedzin działalności wiślańskiej fundacji była budowa mieszkań dla kombatantów. Sprawa wyszła na jaw w czerwcu ubiegłego roku po tym, jak zarządca komisaryczny fundacji odkrył fakt wyprowadzenia z konta 290 tysięcy złotych.

Policjanci wspólnie z prokuratorem przeszukali siedzibę organizacji. Zabezpieczony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 82-letniemu mężczyźnie. Nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień.

Za przywłaszczenie mienia o znacznej wartości kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicahc / pt)

Powrót na górę strony