Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spełniliśmy marzenie Wojtusia

Data publikacji 04.07.2014

Policjanci spełnili marzenie Wojtusia - chłopiec uczestniczył w jednodniowym szkoleniu, zorganizowanym specjalnie dla niego w Szkole Policji w Katowicach. Instruktorzy mają nadzieje, że spotkają się z nim na pełnym szkoleniu za kilkanaście lat.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność dostarcza ona chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Dlatego, gdy pięcioletni Wojtuś powiedział, że marzy o tym, aby zostać policjantem, od razu przystąpiliśmy wspólnie ze Szkołą Policji w Pile do realizacji jego marzenia i zaprosiliśmy go do udziału w zajęciach szkoleniowych policjantów odbywających się w naszej szkole. Data realizacji marzenia ustalona została na 1 lipca 2014 r. i wówczas to Wojtek,  wraz ze swoim kolegą Adasiem oraz rodzicami, odwiedzili mury szkoły, a towarzyszyła im przedstawicielka fundacji Mam Marzenie, Maria Jankowska.

Wojtuś został włączony w stan słuchaczy grupy szkoleniowej szkolenia zawodowego podstawowego, aby mógł odbyć jednodniowe szkolenie pod okiem doświadczonych instruktorów policyjnych. Najważniejszym wydarzeniem tego pobytu było pełnienie służby patrolowej, w trakcie której patrol pod dowództwem Wojtka musiał podjąć czynności interwencyjne i doszło do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Poza emocjonującą interwencją, zakończoną umieszczeniem przestępcy w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, Wojtuś m.in. zbierał ślady linii papilarnych, zwiedził obiekty szkoły oraz oglądał zajęcia z zakresu taktyki i technik interwencji na hali gimnastycznej, a także zaprzyjaźnił się ze Sznupkiem – maskotką śląskiej Policji.

Wspaniałym podsumowaniem dnia było przekazanie przez policjantów ze Szkoły Policji w Pile 4 zestawów klocków Lego, z których najważniejszym był oczywiście komisariat Policji. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spełnić marzenia Wojtusia i mamy nadzieję na spotkanie na pełnym szkoleniu za kilkanaście lat.

(Szkoła Policji w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony