Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał IX Przystanku PaT

Data publikacji 05.07.2014

Akcja "Przystanek PaT" to odbywające się co roku ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT z całego kraju. Tegorocznym miastem-organizatorem IX Przystanku PaT był Konin. W kulminacyjnym dniu Przystanku, 5 lipca, na imprezy organizowane w centrum miasta przybyło dwa tysiące młodych ludzi. Wśród gości był m.in. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Program „Profilaktyka a Ty” realizowany jest w ramach  Programu "Razem bezpieczniej”. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. PaT to program preferujący modę na życie bez uzależnień, to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. Akcja nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności –  społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. To po prostu - mocny głos młodzieży w profilaktyce uzależnień.

"Przystanek PaT" to odbywające się co roku ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT z całego  kraju, promujące wśród młodych ludzi modę na życie wolne od uzależnień i używek. W tym roku miastem-organizatorem IX Przystanku PaT był Konin. Kulminacyjnym dniem Przystanku był 5 lipca –  na imprezach w  centrum miasta pojawiło się dwa tysiące młodych osób. Wśród gości byli m.in. Pierwsza Dama Anna Komorowska, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski.

Głównymi punktami sobotniego spotkania na Placu Wolności były warsztaty (m.in. teatralne, wokalne, bębniarskie, sztuki ulicy), happeningi uczestników, prezentacje warsztatów, pokaz musztry paradnej Reprezentacyjnej Orkiestry Policji, spektakl sztuki ulicy „Odlot”, a także pokaz akrobatyczny Grupy Żelazny.  Finałem IX przystanku PaT był koncert galowy, podczas którego m.in. odbył się pokaz premierowy filmu „PaTosfera – KONIN 2014”, a także  przedstawiono prezentacje uczestników warsztatów artystycznych.

Program "Profilaktyka a Ty" w 2007 roku został wpisany do Banku Dobrych Praktyk, a w roku 2011 otrzymał tytuł LIDERA rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" . Przystanek „PaT” to jego najważniejsza część. Adresatami akcji są przede wszystkim młodzież i studenci, a jej cel to m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów. Głównym pomysłodawcą i organizatorem Przystanku jest Komenda Główna Policji. Akcja organizowana jest od 2006 r., od drugiej edycji patronuje jej Minister Spraw Wewnętrznych.

mg, fot. KWP w Poznaniu

PaTosfera na IX Przystanku PaT w Koninie ►

Nie wracajmy jeszcze na ziemię ►

Przystankowe szaleństwo trwa ►

Przedsiębiorczość społeczna i kompetencja interpersonalna ►

IX Przystanek PaT Konin 2014 wystartował ►

Powrót na górę strony