Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione zabawki w Wólce Kosowskiej

Data publikacji 05.07.2014

Ponad 2800 zabawek i wyrobów galanteryjnych o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Ze zdobytych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk. Na trzech z nich znaleźli wiele wyrobów galanteryjnych i zabawek.  Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2800 zabawek oraz plecaków, toreb i portfeli znanych światowych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 186 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 2 obywateli Chin i obywatela Rosji. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony