Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł paliwo, uciekał i spowodował kolizję drogową

Data publikacji 05.07.2014

Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, uciekał przed funkcjonariuszami samochodem z podmienionymi tablicami rejestracyjnymi. Kilkakrotnie przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle i spowodował kolizję drogową. Opuścił auto, podejmując próbę ucieczki pieszo – został zatrzymany przez policjantów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 3 lipca 2014 roku na terenie Legnicy. Około godziny 17.30 policjanci patrolujący miasto zauważyli kierowcę osobowego volkswagena, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i - łamiąc przepisy ruchu drogowego - ruszył w kierunku centrum. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania mężczyzny i pojechali za nim. Uciekający mężczyzna kilkakrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle i na jednym z nich doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Następnie porzucił samochód i zaczął jeszcze uciekać pieszo. Został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że powodem ucieczki 22-latka była kradzież paliwa ze stacji benzynowej, której dopuścił się chwilę wcześniej. Samochód, którym się poruszał podejrzany, miał również założone inne niż oryginalne tablice rejestracyjne. Policjanci sprawdzają teraz ich pochodzenie. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli także telefon komórkowy, który figurował jako utracony na terenie Wrocławia.

Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.

22-letni mieszkaniec powiatu średzkiego za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony