Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o seryjne kradzieże rowerów

Data publikacji 05.07.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o seryjne kradzieże rowerów. Zarzuca się im, że w sumie od wiosny ukradli 16 rowerów. Obaj trafili już na najbliższe miesiące do aresztu

Płoccy policjanci w ostatnim czasie prowadzili sprawy związane z kradzieżami rowerów. Efektem było zebranie informacji, że jednym z podejrzanych jest 19-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna ukrywał się, ale został zatrzymany. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie dziewiętnastolatkowi zarzutów kradzieży 12 rowerów, kradzieży odzieży i 4 zarzutów dotyczących włamań. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Drugim zatrzymanym był 22-latek również mieszkający w Płocku. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny. W jego przypadku płoccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów 4 kradzieży rowerów. Mężczyzna również przyznał się do tych kradzieży i po przesłuchaniu został przewieziony do zakładu karnego.

Za kradzieże w kodeksie karnym przewidziana jest kara od trzech miesięcy do 5 lat, a za włamanie do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony