Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji wyróżnił wielkopolskich policjantów

Data publikacji 06.07.2014

Nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji, wyróżnił dziewięciu wielkopolskich policjantów za wzorowa służbę. Szef polskiej Policji uczestniczył w odprawie służbowej kadry kierowniczej komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego.

W Licheniu Starym koło Konina odbyła się dwudniowa odprawa służbowa kadry kierowniczej wielkopolskiej Policji. Oceniono stan bezpieczeństwa w minionym półroczu - policjanci uzyskali bardzo dobre efekty w swojej służbie. Odnotowano mniej przestępstw niemal w każdej z kategorii, zwłaszcza w tych, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Dyskutowano także o priorytetach na najbliższe miesiące.

W sobotę w odprawie wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Gośćmi były przedstawicielki MSW,  z panią Renatą Czyżak, Zastępcą Dyrektora Departamentu Porządku Publicznego, na czele. Nadinsp. Marek Działoszyński na wniosek insp. Rafała Batkowskiego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wyróżnił czterech policjantów z KWP w Poznaniu i pięciu policjantów KMP w Koninie. Ci funkcjonariusze wzorowo wypełniali swoje obowiązki.

Policjanci z KWP w Poznaniu między innymi rozwiązali sprawę seryjnych włamywaczy, którzy okradli kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Zatrzymali podejrzanych i odzyskali dużą ilość biżuterii. Zajęli sie także rozpracowaniem oszusta, który wyłudził od wielu ludzi pieniądze, rozpowszechniając w internecie ogłoszenie o zbiórce pieniędzy dla chorego dziecka. Policjanci z Konina odebrali z rąk szefów Policji wyróżnienia za uratowanie osób chcących popełnić samobójstwo.

Wśród wyróżnionych znalazł się także st. sierż. Michał Siwek dzielnicowy KMP w Koninie. Będąc po służbie, zareagował, gdy grupa mężczyzn niszczyła samochód. Gdy im zwrócił uwagę napastnicy pobili go do nieprzytomności. Wkrótce po tym zostali zatrzymani.

Szczególne podzękowania otrzymali również Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak oraz kom. Maciej Purol, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Obaj byli zaangażowani w organizację IX Przystanku  PAT w Koninie. Insp. Robert Kotwica, Komendant Powiatowy w Czarnkowie, usłyszał także słowa uznania i podziękowanie za służbę w związku z zamiarem odejścia na emeryturę.

Nadinsp. Marek Działoszyński podziękował wszystkim policjantom za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo. Życzył wytrwałości i dobrych efektów w służbie na co dzień.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony