Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrolowali z policjantami Jezioro Solińskie

8-letni Gabryś, jego młodsza kuzynka i jej 10-letni brat wzięli wczoraj udział w policyjnym patrolu łodzią motorową po Jeziorze Solińskim. Tata chłopca w styczniu wygrał licytację aukcji WOŚP wystawioną przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Pan Krzysztof wziął w niej udział, gdyż chciał pokazać synowi, jak wygląda praca policyjnych „wodniaków”.

Rodzina z Iwonicza słoneczne weekendy często spędza w Bieszczadach. Obowiązkowym punktem programu jest zawsze Jezioro Solińskie, ulubione miejsce wypoczynku wielu mieszkańców Podkarpacia oraz turystów z innych regionów kraju. Syn pana Krzysztofa, 8–letni Gabryś, zawsze podziwiał policyjne łodzie motorowe, patrolujące teren jeziora. Wczoraj, wspólnie z 7-letnią kuzynką i jej 10-letnim bratem, mieszkającymi na stałe w Stanach Zjednoczonych, sam miał okazję wziąć udział w takim patrolu.

Pan Krzysztof, Gabryś i jego kuzynostwo mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem służbowym policjantów oraz specyfiką pełnionej przez nich służby. Byli również świadkami kilku policyjnych interwencji na wodzie, m.in. upominania osób pływających, wędkujących i biwakujących w miejscach niedozwolonych. Byli także świadkami akcji ratunkowej udzielanej załodze przewróconego jachtu.

Dwugodzinny patrol prewencyjny łodzią motorową po Jeziorze Solińskim można było wylicytować na aukcji charytatywnej na rzecz WOŚP wystawionej przez podkarpacką Policję podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytowana kwota wsparła zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony