Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia dla za fałszowanie dokumentacji w szkole jazdy

Data publikacji 07.07.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Szczecinie zakończyli sprawę dotyczącą fałszowania dokumentacji kursu na prawo jazdy. 32 zarzuty usłyszał jeden z przedsiębiorców, który prowadził lekcje w szkole nauki jazdy. Podejrzany działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w Prokuraturze Rejonowej w Myśliborzu w grudniu ubiegłego roku, po tym jak na trop fałszowania dokumentacji wpadli policjanci zajmujący się walką z korupcją. Mając podejrzenia co do jednego z przedsiębiorców prowadzącego zajęcia z nauki jazdy, funkcjonariusze zwrócili się m.in. do starostwa powiatowego z prośbą o dokumentację z przeprowadzonej kontroli z procesu szkolenia w szkole nauki jazdy, w której mężczyzna  był zatrudniony.

Kontrola, która objęła okres od stycznia do listopada ubiegłego roku, wskazała na  nieprawidłowości. Analiza zebranych materiałów i dokumentów oraz przesłuchania świadków przeprowadzone przez policjantów z wydziału dw. z korupcją  potwierdziła ich podejrzenia i wykazała niespójności  polegające m.in. na tym, że w kartach szkolenia kursantów daty prowadzonych przez podejrzewanego szkoleń pokryły się z godzinami pracy w innym zakładzie.

Dalsze ustalenia prowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że 33-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego poświadczał nieprawdę w dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  od kursantów za przeprowadzenie kursów prawa jazdy na różne kategorie.

Policjanci pracujący przy tej  sprawie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 32 rzutów fałszowania dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podejrzanemu. Postępowanie zostało zakończone, a Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu przekazała akt oskarżenia w tej sprawie do sądu.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony