Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 zarzutów za fałszywe oświadczenia o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców

Data publikacji 07.07.2014

Blisko 250 zarzutów usłyszała 59-latka podejrzana o wystawianie obcokrajowcom fałszywych oświadczeń umożliwiających przyjazd do pracy w Polsce. Wszczęcie śledztwa w tej sprawie poprzedzone było wielomiesięczną pracą płońskich policjantów i zbieraniem odpowiedniego materiału dowodowego. Prokuratura skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Płońscy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na terenie gm. Czerwińsk działa osoba wystawiające fałszywe „zaproszenia” na przyjazd do Polski. Według informacji  funkcjonariuszy, miała być to 59-latka, która - nie posiadając gospodarstwa rolnego - wystawiała lewe oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania prac cudzoziemcom, a w tym przypadku obywatelom Ukrainy. W zamian kobieta od każdej osoby, która dostała fałszywy dokument, miała otrzymywać kilkudziesiąt złotych.

Na podstawie całości zgromadzonych w tej sprawie materiałów, Prokuratura Rejonowa w Płońsku wszczęła śledztwo, którego zwieńczeniem było przedstawienie 59-latce w sumie 249 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji umożliwiającej obcokrajowcom pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew obowiązującym przepisom. Podejrzana nie przyznała się. Teraz do sądu trafił w tej sprawie akt oskarżenia. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / gm)

Powrót na górę strony