Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 07.07.2014

Brodniccy policjanci, sierż. sztab. Wojciech Krawitowski i st. sierż. Wojciech Silkowski, w ostatniej chwili uratowali życie 33-letniemu brodniczaninowi. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Szybka i skuteczna reanimacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy pozwoliła przywrócić desperatowi czynności życiowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W sobotni wieczór (5.07.14) brodnicki dyżurny otrzymał niepokojące zgłoszenie od mieszkanki Brodnicy, która oznajmiła, że jej przyjaciel zatelefonował do niej, aby się pożegnać. Kobieta poinformowała, że jedzie już do jego mieszkania i będzie czekała tam na policjantów.

Dyżurny natychmiast wysłał pod podany adres funkcjonariuszy. Wspólnie z kobietą policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał desperat. Zastali tam przerażający widok.  Jeden z funkcjonariuszy bez chwili wahania przeciął sznurek, na którym wisiał mężczyzna, drugi natomiast wezwał na miejsce karetkę. Zanim jednak załoga pogotowia dotarła policjanci sami podjęli reanimację.

Szybka i sprawna reakcja sierż. sztab. Wojciecha Krawitowskiego i jego kolegi z patrolu st. sierż. Wojciecha Silkowskiego pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych niedoszłemu samobójcy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgosczy / mg)

Powrót na górę strony