Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę z narkotykami

Data publikacji 07.07.2014

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozi motocykliście podejrzanemu o to, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, posiadał narkotyki, tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz spowodował kolizję drogową. Okazało się również, że motocykl nie był zarejestrowany, nie był ubezpieczony, a kierowca nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil.

Około godziny 5.00 policjanci, patrolując miasto, zauważyli motocyklistę jadącego z pasażerką, który na ich widok gwałtowanie zawrócił i odjechał. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem dziwnego zachowania kierującego. Kilka minut później zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku wcześniej widzianego motocyklistę. Policjanci zatrzymali się. Kierowca chciał uniknąć kontroli, a w efekcie uderzył w przód stojącego oznakowanego radiowozu, odbił się od niego i uderzył w krawężnik, co doprowadziło do przewrócenia motocykla i zrzucenia z niego kierowcy oraz 22-letniej pasażerki. Na szczęście odnieśli oni jedynie ogólne potłuczenia.

Wkrótce okazało się, że motocykl jest niezarejestrowany oraz nieubezpieczony, a kierowca nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości oraz - jak się później okazało - pod wpływem środków odurzających. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli kilka porcji metamfetaminy oraz 5 kg tytoniu.  

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

 

Powrót na górę strony