Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie

Data publikacji 07.07.2014

Jeleniogórscy funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z mieszkańców może próbować odebrać sobie życie. Policjanci odnaleźli zdesperowanego mężczyznę, który miał już założoną na szyi pętlę ze sznura. Natychmiastowe działania podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do uratowania niedoszłego samobójcy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

5 lipca około godz. 18.30 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek, która poinformowała, że obawia się o życie swojego konkubenta. Jak ustalili funkcjonariusze, pomiędzy kobietą a mężczyzną doszło do kłótni, po której 36-latek wyszedł z domu i zagroził popełnieniem samobójstwa.

Jak wynikało z informacji przekazanych przez konkubinę, mężczyzna znajdował się w złym stanie psychicznym i w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Ustalono, że desperat może znajdować się w okolicy cmentarza przy lesie. W związku z tym policjanci niezwłocznie udali się w poszukiwanie mężczyzny.

Funkcjonariusze odnaleźli opisywane wcześniej miejsce. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, który miał już założoną pętlę na szyję. Na szczęście policjanci zdążyli z pomocą na czas i odcięli linę. Mężczyzna oświadczył, że ma dość życia i dlatego postanowił popełnić samobójstwo.

36-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / gm)

 

Powrót na górę strony