Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik okradł zakład na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Data publikacji 08.07.2014

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali nieuczciwego pracownika, który okradał swój zakład pracy. Straty oszacowano na kwotę blisko 27 tysięcy złotych. Łupem sprawcy padł sprzęt elektrotechniczny. Funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z I Komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie zakładu pracy, w którym był zatrudniony. Podejrzany to 27-letni mieszkaniec tego miasta.
 
Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyzna okradał firmę działającą na terenie powiatu wałbrzyskiego. Jego łupem padł sprzęt elektrotechniczny o łącznej wartości blisko 27 tysięcy złotych. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego i jego szczegółowej analizy, policjanci udowodnili zatrzymanemu 10 tego typu przestępstw.
 
Funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionego mienia o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Odzyskany sprzęt wrócił do właściciela, a zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony