Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwo na tle seksualnym

Data publikacji 08.07.2014

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chełma. Okazał się on sprawcą przestępstwa na tle seksualnym. Jak ustalono, mężczyzna zaczepił idącą chodnikiem 42-latkę. Przytrzymywał ją i dotykał w miejsca intymne, używając przy tym wulgaryzmów. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

W niedzielę rano dyżurny chełmskiej komendy został poinformowany o tym, że nieznany mężczyzna zaczepiał idącą chodnikiem kobietę na osiedlu Dyrekcja w Chełmie. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres, ustalili, że 42- letnia mieszkanka miasta szła do pracy. W pewnej chwili zaczepił ją mijany  mężczyzna, który - używając wulgarnych słów i przytrzymując ją - zaczął dotykać jej miejsc intymnych. Pokrzywdzona wyrwała się napastnikowi, a następnie o całym zdarzeniu poinformowała policjantów, podając przy tym rysopis mężczyzny.

Dyżurny podał policjantom komunikat w tej sprawie. W tym czasie jeden z patroli przeprowadzał na tym osiedlu interwencję domową dotyczącą nieporozumień z nietrzeźwym partnerem. Policjanci po przyjęciu komunikatu rozpoznali, że znajdujący się w tym mieszkaniu 37- latek odpowiada podanemu opisowi. Funkcjonariusze zatrzymali mężcznę. Wczoraj został on doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego doprowadzenie innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony