Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykolejone wagony z gazem

Policjanci z Ostrowca i Kielc oraz z funkcjonariuszami innych służb zabezpieczają w Bodzechowie miejsce, gdzie wczoraj wykoleił się wagon-cysterna, w którym przewożono gaz.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że podczas przejazdu przez miejscowość Bodzechów pociągu relacji Białoruś – Węgry, przewożącego w cysternach gaz, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn wypadły z torowiska 2 wagony. Ostatni z nich przewrócił się na bok. Jak ustalono, w cysternie przewożono 38 ton gazu wykorzystywanego w silnikach samochodowych.

Na miejsce skierowano służby ratownicze. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia żadnego ze zbiorników. Ostrowieccy policjanci oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach wspólnie z innymi służbami zabezpieczają miejsce zdarzenia. W dalszym ciągu wykonywane są czynności mające na celu wypompowanie gazu z wykolejonych cystern i podniesienie przewróconego wagonu na tory. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia wykonywane są pod nadzorem prokuratora.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony