Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Popłyną wzdłuż wybrzeża

Data publikacji 09.07.2014

Policyjni pływacy postanowili uczcić rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich popłyną w systemie sztafetowym wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Będą płynęli dzień i noc, bez przerwy.

Drugi, równorzędny cel policyjnej sztafety morskiej to zwrócenie uwagi na los dzieci osieroconych przez funkcjonariuszy i zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Start sztafety nastąpi 14 lipca w Świnoujściu, meta w Krynicy Morskiej około 21-22 lipca. W piątek 4 lipca zaczęło się zgrupowanie kondycyjne w Mielnie i pierwsze treningi w morzu. Obóz potrwa do 12 lipca, kiedy to jego uczestnicy wystartują w Mistrzostwach Polski Policji w Pływaniu Długodystansowym na jeziorze Kiekrz. Stamtąd udadzą się do Świnoujścia.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Zbigniew Sajkiewicz, pracownik CBŚ KGP, dwukrotny reprezentant Polski i medalista w pływaniu na igrzyskach paraolimpijskich w 1980 r. w Arnhem i w 1988 r. w Seulu.

Organizacyjnie całość spina niestrudzony Andrzej „Pułkownik” Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Biuro Gabinet, BOA i Region IPA CBŚ są głównymi organizatorami przedsięwzięcia. Do pomocy włączyły się także: KWP w Szczecinie i KWP w Gdańsku. Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Marynarki Wojennej, która zapewniła udział swojego okrętu na całej trasie sztafety.

Pieniądze za przepłynięte kilometry wpłaci na konto fundacji sponsor strategiczny, ale – jak podkreślają policyjni pływacy – liczy się każda złotówka. Za naszym pośrednictwem apelują więc, aby każdy komu, nieobojętny jest los dzieci osieroconych przez policjantów wpłacił tyle, ile może na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach:

89 1020 1068 0000 1602 0228 5922

Z dopiskiem „SZTAFETA”

KGP

Powrót na górę strony