Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do plebanii – zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Data publikacji 09.07.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom zatrzymanym przez policjantów, a podejrzanym o włamania do obiektów, w tym plebanii w województwie dolnośląskim i lubuskim. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą odzyskali już skradzione przedmioty pochodzące z części włamań. Po tym, jak zatrzymani usłyszeli zarzuty, na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Komendy Powiatowej w Głogowie, współpracujących z funkcjonariuszami ze Środy Śląskiej, Wrocławia oraz Nowej Soli, dolnośląscy policjanci na terenie Kielc, wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do pomieszczeń na terenie plebanii, które miały miejsce w powiecie głogowskim i nowosolskim. Zatrzymani to mieszkańcy Kielc, w wieku od 31 do 32 lat. Cała trójka to osoby notowane oraz karane już wcześniej za podobne przestępstwa.

Do ostatniego włamania doszło 2 lipca na terenie gminy Żukowice. Sprawcy dostali się do środka, wybijając szybę w oknie. W wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali także mienie skradzione w wyniku włamania do jednego z obiektów na terenie powiatu średzkiego, które miało miejsce w tym samym dniu. Wyjaśniając wszystkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanych, policjanci ustalili też, że kilka dni wcześniej zatrzymani mężczyźni włamali się również do plebanii na terenie gminy Otyń (powiat nowosolski).

Materiał dowodowy, zebrany przez funkcjonariuszy pracujących nad tymi sprawami, pozwolił na przedstawienie wszystkim trzem zatrzymanym zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działalnością przestępczą zatrzymanych, bowiem podejrzewają, że mogą to nie być jedyne przestępstwa na ich koncie.

Podejrzani, decyzją sądu, zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za włamania i kradzieże mienia grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.23 MB)

Powrót na górę strony