Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po publikacji komunikatu sam zgłosił się na policję

Data publikacji 09.07.2014

Po publikacji komunikatu i zdjęcia sprawcy, który dopuścił się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej, poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na policję. Wczoraj podejrzany usłyszał dwa zarzuty i z wnioskiem o areszt doprowadzony został do sądu. Najbliższe dwa miesiące 35-letni mieszkaniec Lublina spędzi w areszcie tymczasowym. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany mógł w przeszłości dopuścić się też podobnych czynów.

W minioną sobotę na stronach Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opublikowany został komunikat dotyczący poszukiwań mężczyzny, który dopuścił się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej.   Do zdarzenia doszło 11 czerwca br. w jednym z bloków na Kalinowszczyźnie w Lublinie.  Przed godz. 16: 00 do klatki, za kilkunastoletnią dziewczynką, wszedł młody mężczyzna. Razem czekali na windę, a później do niej wsiedli. Kiedy ta ruszyła, nieznajomy zbliżył się do dziecka, obejmując je za nogi.  Na szczęście dziewczynce udało się uciec, kiedy winda zatrzymała się na piętrze. Zaraz po tym sprawca zjechał  i wyszedł z wieżowca.

Jego wizerunek zarejestrowały kamery zamontowane w bloku, w którym doszło do zdarzenia. Zgodę na publikację wizerunku wydała Prokuratura Rejonowa Lublin- Północ, która prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Po publikacji  komunikatu 35-letni Rafał  P. wraz z adwokatem zgłosił się do KMP w Lublinie. Wczoraj z mężczyzną wykonywane były czynności procesowe. Podejrzanemu przestawione zostały dwa zarzuty. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 35-letni mieszkaniec Lublina został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci z wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Sprawdzają, czy podejrzany w przeszłości mógł dopuścić się też innych, podobnych czynów.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony