Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało plantację konopi pod Świeciem

Data publikacji 09.07.2014

Wspólne działania policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Izby Celnej w Toruniu doprowadziły do likwidacji plantacji konopi indyjskich. Krzaki uprawiane były w specjalnie przystosowanym do tego celu garażu, w powiecie świeckim. Wpadł także 35-letni właściciel nielegalnej plantacji.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego gromadzili informacje o osobach zajmujących się handlem zakazanym towarem. Do wspólnych działań włączyli się funkcjonariusze Izby Celnej z Torunia.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze weszli do jednego z garaży na posesji 35-latka, w powiecie świeckim. Tam policjanci zastali przygotowaną, działającą plantacje konopi indyjskich, wyposażoną w specjalistyczną wentylację i naświetlanie.

W donicach rosło 30 krzaków o wysokości ponad 0,5 m. Rośliny trafiły do policyjnych laboratoriów na badania, ich 35-letni właściciel do policyjnego aresztu.

Prokurator przedstawił mu zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji marihuany. Na poczet przyszłych kar u 35-latka zabezpieczono dwa samochody o łącznej wartości ok. 40 tys. złotych. Podejrzany usłyszał także zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 20.000 złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony