Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.07.2014

Nawet kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. 55-latek w czasie awantury ugodził nożem w szyję swojego brata. Mężczyznę zatrzymali białobrzescy policjanci. Usłyszał on już zarzut w tej sprawie. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak wynika z ustaleń policjantów, podczas awantury 48-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję. Z obrażeniami ciała natychmiast trafił do szpitala. Podejrzany został zatrzymany kilkadziesiąt minut po ataku. Był nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Napastnikiem okazał się 55-letni brat ofiary. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. We wtorek Sąd Rejonowy w Grójcu, na wniosek miejscowej prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP w Radomiu / gm)

Powrót na górę strony