Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mocne uderzenie kieleckich policjantów w narkotykowy biznes

Data publikacji 09.07.2014

Dwóch zatrzymanych mężczyzn, zabezpieczone 310 krzewów konopi indyjskich, kilkaset gramów gotowego suszu ziela, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi - to efekt pracy policjantów z Kielc, Lublina i Opola Lubelskiego. Funkcjonariusze działali na trenie dwóch miejscowości w województwie lubelskim. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowe działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zwalczających przestępczość narkotykową,  były możliwe dzięki ich wielomiesięcznej pracy i właściwej analizie zgromadzonych materiałów operacyjnych.

W realizacji swojej sprawy zostali wsparci przez policjantów z Lublina i z Opola Lubelskiego. W porannych działaniach zatrzymali 34- i 26-latka, mieszkańców województwa lubelskiego. Na ich posesjach funkcjonariusze znaleźli łącznie 310 krzewów konopi indyjskich i około 400 gramów gotowego suszu. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 300 tysięcy złotych.

Na posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn uprawa konopi była ukryta w ziemi, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ze specjalistycznym sprzętem do prawidłowego wzrostu roślin.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kratkami mogą spędzić nawet 8 lat.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.57 MB)

Powrót na górę strony