Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny poszukiwany namierzony przez śledczych w Anglii

Data publikacji 09.07.2014

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyśledzili poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania za udział w grupie przestępczej. Było to możliwe dzięki międzynarodowej współpracy oraz wnikliwemu sprawdzaniu faktów przez śledczych z zespołu poszukiwań celowych. Skazany jest już w kraju.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach doprowadzili do zatrzymania przez policjantów brytyjskich poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Doszło do tego dzięki skrupulatnemu gromadzeniu i sprawdzaniu informacji o poszukiwanym, a także dzięki międzynarodowej współpracy.

Zatrzymany to 44-letni Mariusz S., który podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami, fałszowaniem faktur vat i wyłudzeniami podatku, czym naraził Skarb Państwa na kilkanaście milionów złotych strat. Od 2012 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W wyniku pracy śląskich kryminalnych został on wytropiony na terenie Wielkiej Brytanii i tam zatrzymany. W policyjnym konwoju, drogą lotniczą, został przetransportowany do kraju i obecnie przebywa już w jednym z aresztów śledczych.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony