Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisarz Anna Mucha w szeregach mazowieckiej Policji - "Kameralne Lato 2014" w Radomiu

Data publikacji 09.07.2014

Popularna aktorka Anna Mucha wcieliła się w postać komisarz policji i wzięła udział w nagrywaniu scen specjalnych razem z antyterrorystami z KWP w Radomiu. Pełne realizmu sceny młodzi filmowcy nagrywali w centrum Radomia w ramach 7. Edycji Spotkań Filmowych "Kameralne Lato 2014".

Centrum Radomia było planem filmowym dla pełnych realizmu scen nagrywanych przez młodych filmowców. Swój debiut mieli w nich funkcjonariusze z sekcji antyterrorystycznej KWP z siedzibą w Radomiu, a w rolę współdziałającej z nimi policjantki wcieliła się Anna Mucha.

Scenariusz zakładał dynamiczne zatrzymanie pojazdu z dwoma dilerami narkotyków i przejęcie znacznej ilości środków odurzających przewożonych w bagażniku. Nie obyło się bez spektakularnego pościgu i huku wystrzałów z broni na początek. Efekt w postaci profesjonalnego filmu z tą sceną zobaczymy w najbliższą sobotę, podczas gali finałowej "Kameralnego Lata". To nie pierwszy raz, kiedy Anna Mucha występuje razem z mazowieckimi policjantami. Już dwa lata temu wzięła udział w charytatywnym kalendarzu z gwiazdami mazowieckiej policji na rok 2013. Wówczas w stopniu podkomisarza, wróciła po awansie jako pani komisarz.

Jedyny taki w Polsce festiwal filmowy, którego współorganizatorem po raz drugi jest jednostka policji - Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, trwa nadal.

10 i 11 lipca organizatorzy zapraszają na Kameralne Lato dzieciom i kino młodego widza. Zaprezentowane w kinie Helios filmy będą opowiadały o detektywach, dochodzeniach, poszukiwaniu sprawców oraz pracy policjantów. Oczywiście na wesoło.

Po każdej z projekcji dziecięcych z widownią spotkają się funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wprowadzają dzieci w zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w wakacje oraz opowiedzą o pracy policji.

Od czwartku rozpoczna się też projekt związany z konkursem głównym festiwalu. Prezentowane będą filmy biorące w nim udział, w tematyce bliskie sprawom społecznym. Przewodniczącym jury jest scenarzysta, reżyser i producent filmowy Janusz Zaorski, a obok niego filmy oceniać będą między innymi aktor Lesław Żurek, autor montażu Rafał Listopad, a także pedagog i reżyser teatralny inspektor Grzegorz Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

W ramach festiwalu rozstrzygnie się także konkurs na spot filmowy o służbie w policji.

(KWP w Radomiu / gm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.18 MB)

Powrót na górę strony