Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W specjalnie przygotowanych szafach uprawiali konopie

Data publikacji 09.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 28-latka podejrzanego o uprawę znacznych ilości narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci znaleźli konopie. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 20 krzaków konopi, susz marihuany, nieznaczne ilości kokainy i amfetaminy oraz specjalistyczny sprzęt. 28-latkowi, który został tymczasowo aresztowany, grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

Kilka dni temu policjanci Centralnego Biura Śledczego, podczas działań związanych z rozpracowywaniem osób dostarczających narkotyki grupom przestępczym powiązanych z środowiskiem pseudokibiców, zlokalizowali i zlikwidowali profesjonalną, nielegalną plantację konopi.

Plantacja została założona przez 28-letniego mieszkańca Olsztyna, który na jednym z osiedli znajdujących się terenie miasta wynajął mieszkanie w bloku wielorodzinnym. Plantacja znajdowała się w pokoju, w specjalnie przygotowanych  szafach.  Rośliny miały w nich  zapewnione optymalne warunki wzrostu. Właściciel użyźniał je specjalnymi nawozami. Policjanci znaleźli w domu także sprzęt do ogrzewania, nawadniania oraz wentylacji roślin.   

Sprawca zadbał, aby ukryć nielegalną uprawę. Instalacja do niej została zbudowana w taki sposób, aby na zewnątrz nie wydostawał się żaden zapach, czy też odgłos pracujących urządzeń, który  mógłby zdradzić  nielegalny proceder.

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 21 krzewów konopi w fazie kwitnienia, gotowy susz marihuany oraz nieznaczne ilości kokainy i amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania, uprawy znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 oraz posiadania znacznej ilości  środków odurzających i psychotropowych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Olsztrynie / mg)

Powrót na górę strony