Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrole konne

Data publikacji 09.07.2014

Podobnie jak w poprzednim sezonie letnim, coraz częstszym widokiem na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego stają się policjanci na koniach. Policyjne konie nie tylko pomagają pilnować porządku i bezpieczeństwa, ale również doskonale nadają się do patrolowania kąpielisk oraz terenów leśnych.

Policyjne konie już od ponad 10 lat służą na terenie województwa podkarpackiego. Na tym terenie coraz częściej kierowane są patrole konne, które dbają o bezpieczeństwo i pilnują porządku, nie tylko w rejonie kąpielisk i miejsc letniego wypoczynku, ale przede wszystkim w kompleksach leśnych.

Policjanci podczas patrolowania terenów leśnych mają za zadanie m.in. ujawnianie przestępstw związanych z nielegalnym wycinaniem i wywożeniem drzewa oraz kłusownictwem. Są to tylko niektóre z zadań policjantów, którzy konno przemierzają teren powiatu ropczyńskiego.

Nie są im groźne leśne ostępy, strome urwiska i leśne zarośla. Docierają tam, gdzie nie można dojechać samochodem, co daje możliwość zaskoczenia przestępcy w momencie, w którym najmniej spodziewa się policjantów.

(KWP w Rzeszowie / gm)

Powrót na górę strony