Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wodny patrol ratował żeglarzy

Data publikacji 09.07.2014

Policyjni wodniacy ze Szczecina interweniowali po załamaniu pogody na Jeziorze Dąbie. W trudnych warunkach żeglugowych pomogli trzem amatorom wodnego wypoczynku i bezpiecznie przyholowali ich do bosmanatu.

Wczoraj po godzinie 17.00 w regionie szczecińskim miało miejsce nagłe załamanie pogody. Silny wiatr i opady deszczu oraz burza spowodowały wysoką falę na Jeziorze Dąbie oraz wysoką falę, co dało niekorzystne warunki żeglugowe. W tym czasie patrol z Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych KMP w Szczecinie pełnił służbę na jeziorze Dąbie.

W pobliżu Przesmyku Orlego policjanci zauważyli chyboczącą się łódź z jedną osobą oraz dwie osoby na zewnątrz,  które próbowały ją przytrzymywać. Jednostka była nieosłonięta i oprócz braku stabilności z powodu wiatru i wysokiej fali nabierała wody. Policjanci podpłynęli i zabrali na pokład trzy osoby, a łódkę przyczepili do policyjnej jednostki. Żeglarze zostali bezpiecznie przetransportowani do bosmanatu.

Całe zdarzenie skończyło się jako niebezpieczna przygoda. Jej uczestnicy byli jedynie zziębnięci i nie wymagali pomocy lekarskiej, po wszystkim aż do wypogodzenia schronili się w bosmanacie.

Policjanci ostrzegają aby przed wypłynięciem na akwen zwłaszcza tak duży jak jezioro Dąbie należy sprawdzić prognozowane warunki pogodowe i w przypadku załamania pogodny nie wypływać na wodę.

(KWP w Szczecinie / gm)

Powrót na górę strony