Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa taksówkarza

Data publikacji 09.07.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali 19-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa kierowcy taksówki. Napastnik podczas zamówionego kursu, przy ul. Złotej, zaatakował nożem 55-letniego taksówkarza. Sprawca ukrył się na terenie Obłuża. Kryminalni potrzebowali zaledwie dwóch godzin, aby ustalić miejsce pobytu i zatrzymać nożownika. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłą niedzielę około 22.30, dyżurny gdyńskiej komendy został zaalarmowany o zaatakowaniu nożem kierowcy taksówki przez mężczyznę, który zamówił kurs na ulicę Złotą. W wyniku przestępstwa 55-letni taksówkarz został poważnie ranny i trafił na szpitalny oddział ratunkowy.

Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci. Mundurowi pracowali wielotorowo. Śledczy wraz z technikiem kryminalistycznym zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny. Rozmawiano ze świadkami. Kryminalni zajęli się ustalaniem sprawcy i miejsca, gdzie mógł się ukrywać.

Po upływie dwóch godzin, funkcjonariusze znali już dane nożownika. Ustalili też, że 19-latek podejrzany o próbę zabójstwa kierowcy taksówki, przebywa na terenie Obłuża i go tam zatrzymali. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa taksówkarza. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia.

(KWP w Gdańsku / gm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.48 MB)

Powrót na górę strony