Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar o wartości ponad 100 tys. zł

Data publikacji 10.07.2014

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej Izby Celnej i zarządu warszawskiego CBŚ podczas kontroli w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar w trzech firmach. Oferowano w nich słuchawki i odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 100 tys.zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą piaseczyńscy policjanci. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej Izby Celnej i zarządu warszawskiego CBŚ kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży w trzech firmach.

Po przejrzeniu towaru w firmie 35-letniego obywatela Chin mieli wątpliwości, co do jego pochodzenia. Oferowane do sprzedaży słuchawki miały podrobione znaki towarowe znanej światowej firmy. Funkcjonariusze podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe. W sumie zabezpieczono 240 sztuk słuchawek o szacunkowej wartości ponad 90 tysięcy złotych.

W kolejnej firmie, której właścicielem jest 50-letni mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 10 tysięcy złotych.

Podczas kontroli w firmie prowadzonej przez 23-letniego obywatela Turcji również zabezpieczono odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Zabezpieczony towar oszacowany został na kwotę 7500 złotych.

W sumie wartość zabezpieczonego towaru w kontrolowanych firmach szacuje się na ponad 100 tys. złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony