Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę włamywaczy - mają na swoim koncie 20 przestępstw

Data publikacji 10.07.2014

Policjanci z powiatu oleśnickiego rozbili grupę włamywaczy podejrzaną o włamania i kradzieże z pojazdów, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Sprawcami okazali się 19-latek, któremu udowodniono 20 przestępstw oraz dwaj 16-latkowie. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia m. in. skuter, kilka kosiarek, elektronarzędzia i radioodtwarzacz. O losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z komisariatu w Sycowie, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego komendy w Oleśnicy oraz Bierutowa rozbili grupę włamywaczy, którzy na terenie powiatu oleśnickiego włamywali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech mieszkańców gminy Bierutów - 19-latka oraz dwóch 16-latków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nastolatkowe w czerwcu ukradli kilka radioodtwarzaczy z pojazdów zaparkowanych na terenie Oleśnicy. Następnie do momentu zatrzymania sukcesywnie włamywali się do różnych pomieszczeń gospodarczych i garaży. Przy każdym włamaniu kradli różnego rodzaju elektronarzędzia, kosiarki, a nawet skuter. Większość łupu udało się odzyskać, a pozostałą część złozieje wcześniej sprzedali. W dalszym ciągu prowadzone są czynności zmierzające do ujawnienia i odzyskania pozostałej części skradzionych przedmiotów.

Zatrzymanemu 19-latkowi policjanci udowodnili łącznie 20 przestępstw. Funkcjonariusze wystosowali wniosek do prokuratury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Natomiast wobec 16-latków zebrane materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Za kradzieże z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP ww Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony